Pakkematerjalid

Pakume laia kvaliteedikontrolli läbinud tootevalikut ning kiiret ja abivalmis klienditeenindust. Pakume laia valikut pakkematerjale, mis aitavad tooteid kaitsta transportimisel, käsitsemisel ja ladustamisel.

Sobivaima materjali valikul tuleks lisaks materjalikulule arvestada ka seadmete soetamise ja hoolduse kuludega ning erinevatest materjalilahendustest tuleneva transpordikuluga. Kindlasti ei peaks hind olema ainus kaalutlus. Mõned odavamad meetodid ja materjalid ei pruugi pakkuda teie esemetele vajalikku kaitset. Kallimate ja kvaliteetsemate pakkematerjalide ja masinate valimine võib pikas perspektiivis raha säästa.

Pakkematerjali valikul tuleb arvestada ka keskkonnamõjuga. Mõned pakendid on valmistatud taaskasutatud materjalidest, mõned on taaskasutatavad ja teised on biolagunevad. Loomulikult on igal variandil oma eelised ja puudused ning oleme teie jaoks olemas, et nõustada teid sobivaima lahendusese leidmisel.

Hetkel populaarsed pakkematerjalid

Kliendid küsivad pakkematerjalide kohta

Tarbijad soovivad nii keskkonnasõbralikke pakkematerjale ja -lahendusi kui ka paremat kliendikogemust. Lisaks toote kaitsmisele transpordiahelas ja logistikakulude optimeerimisele on pakendamisel oluline mõju ka kliendi kaubamärgi väärtusele sellistes valdkondades nagu e-kaubandus ning erinevad tööstused.

Teades kliendi pakendatavate  toodete mahtu ja vajadusi, oskame pakkuda kõige optimaalseima pakkelahenduse.

Eelkõige kasti suurus. Samuti ka see, kas mõõdud on seest- või väljastpoolt kasti mõõdetud.

Materjali paksus. On olemas nii 3- kui ka 5-kihilisest lainepapist kaste, mis võivad märgatavalt erineda oma vastupidavuse poolest. Tuleks tähelepanu pöörata,  mis kaaluga toode kasti pannakse.

Kasti avanevus. On olemas erinevaid tüüpe kastide avanemisi. Kõige levinum on mudel 0201.

Soovi korral kasti värvus (tavaliselt pruun värv) ning pealetrükk.

Kuidas toimub ladustamine alusel/riiulis?  Kui  üksteise peale läheb mitu kasti, siis tuleb arvestada ka survega, mis avaldub alumistele kastidele.

Pakketeibid on eelkõige läbipaistva ja pruuni värvusega. Eritellimusel tehakse ka teisi toone.

Üks olulisemaid aspekte pakketeibi tellimisel on liimi tüüp. Kõige levinumad liimid on ”solvent” ja ”akrüül”. Liimi tüübi valikul tuleb arvestada materjaliga, mille peale teip kleebitakse.  Samuti on teibi valiku puhul oluline arvestada ümbritseva keskkonna tingimustega. Õhu temperatuur ja niiskus, tolmune keskkond jne.

Pakkekilesid on väga erinevate paksustega. Kile valikul tuleks arvestada alusele kinnitatava kauba kaaluga.  Kui kilet kasutatakse kauba kinnitamiseks kaubaalusele või kui kaupa on teravamate servadega, tuleks valida paksem kile. Kui aga kile on vaid tolmu kaitseks, siis sobib ka õhem kile.

Kile värvus. Kõige levinum on läbipaistev kile. Laokaubana on olemas ka must ja valge pakkekile.

Eelkõige tuleks tähelepanu pöörata aluse/kauba kaalule. Raskemate toodete puhul on parimad valikud metall-lint ning PET-lint.  Kergemate toodete puhul on heaks valikuks PP- ning tekstiillindid. Tähelepanu tuleks pöörata ka sellele, kuidas hiljem linte utiliseerida.

Kasutatud pakkematerjalid (papid, kiled, plastiktooted, metalltooted)  tuleb koguda liigiti ja suunata taaskasutusse. Lisainfot ka siit www.kuhuviia.ee

Üldjuhul on alati kasulikum kasutada plastiklinti (PET).  PET-lindi hind on märgatavalt soodsam, ning seda on ka mugavam ja ohutum käsitleda. PET-lindi hea omadus on ka niinimetatud järelvenivus. PET-lintidega kinnitatud paki kuju või mõõtmete kahanemisel jäävad lindid endiselt pingule. Metall-lindi puhul on lindi venivus märksa väiksem ja paki kahanemisel jäävad lindid lõdvaks. Metall-lint on hea oma tugevuse tõttu otsesel kokkupuutel näiteks tõstuki käppadega. Osades tööstusharudes on ka ettekirjutus, et peab olema kasutuses metall-lint.

Kasutades akuseadet plastiklindi puhul on kogu pakkeprotsess kiirem ning plastiklint ei jäta ka alustele/kaubale tugevaid jälgi.

Kõige parem on kasutada lindipurustit, mis teeb kasutatud lintidega opereerimise tunduvalt lihtsamaks vaata lindipurustajaid siit.

Küsi pakendite kohta lisainfot või hinnapakkumist!

Intelligentsed ja kulutõhusad pakkelahendused tõstavad konkurentsivõimet. Võtke meiega ühendust, et vaadata üle oma olemasolevad lahendused ning viia oma pakendamine uuele tasemele.